LACOSTE

Farklılıkların ötesine geçen, ilham verici bir marka:

LACOSTE

1920'lerin efsanevi tenis şampiyonu René Lacoste, yaptığı her şeyde zarafeti somutlaştırdı. Vizyon sahibi, özgür bir düşünür olarak, hayatı boyunca yenilik yapmak, icat etmek ve yeniden icat etmek için verilen kurallara meydan okudu. Örneğin, oyun sırasında hareket özgürlüğünü artırmak için tasarladığı nefes alabilen kumaştan ilk kısa kollu polo gömleğini yaptı. Bu parça da, modayı zarafetle özgürleştirebilen bir markanın kurulmasına yol açtı.

René'ye hayatında ilham veren değerler, adil oyuna ve cömertliğe odaklanan değerlerdir. Azmi sayesinde kendisine "Timsah" lakabı takılan cesur bir oyuncunun hikayesidir Lacoste… Timsah sembolü daha sonra onun logosu oldu ve dünya çapında tanınmaya devam etti. Aynı zamanda hayatındaki kadınların hikayesi olarak da görüyoruz. René'nin karısı Simone Thion de la Chaume ve arkadaşı Suzanne Lenglen, kendisi kadar kararlı, özgür düşünen ve zarif kadınlardı.

Spor ve modanın kesiştiği noktada, Lacoste, kendini ifade etmeyi teşvik ederek her insanın hayatında özgürlük ve hareket yaratmayı hedeflemektedir. Her koleksiyonda ve her çizgide, Lacoste'un zamansız zarafeti, yaratıcılık ve geleneğin birleşimi hissedilmektedir.

Timsahın aurası, onu giyen her nesille güçlenir ve tarzın ötesine geçen bir birlik işareti haline gelir. Ülkeden ülkeye ve nesiller boyunca bir arkadaştan diğerine aktarılan Lacoste kıyafetleri, onu ikon statüsüne yükselten duygusal bağlarla doludur.

1978’de Lacoste, yeni zarif aksesuar serileri geliştirmeye devam etti ve tasarımcı Cahours de Virgile ile işbirliği içinde bir gözlük serisi yarattı.

Her şeyden önce hareketi özgürleştirmeye, kısıtlama olmadan hareket etmeye odaklanan markanın sembolü olan timsaha duyulan sevgi, zarafeti uluslararası bir simge ve Lacoste'u kült bir marka haline getirdi. Timsah, onu giyenlere durum ne olursa olsun güven vermekte ve kültürleri birbirine bağlayan bir aidiyet duygusu yaratmaktadır.

Ve bu bize, gerçekte kim olduğumuza sadık kalarak kendi yaşamlarımızı icat etmek için yerleşik normların ötesine geçme konusunda ilham veriyor. Lacoste, sizi hayallerinizi gerçekleştirmeye davet ediyor.

LACOSTE
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR