Carrera

CARRERA, AVUSTURYA’DA BAŞLAYIP DÜNYAYA YAYILAN YOLCULUK….

Carrera

Kökleri 1950’li yıllara dayanan Carrera’nın dünya çapında milyonların dikkatini çeken tasarımları, çoğunlukla 70’li ve 80’li yıllarda beğenilere sunduğu modellerine dayanıyor. Elit kesim arasında yüksek oranda ünlü ve popüler olan Carrera’nın temelleri, Wilhelm Anger tarafından işletilen Avusturyalı spor gözlük markası olarak atılıyor.

Wilhelm Anger, markanın ismini 1956 yılındaki Carrera Panamericana yarışından esinlenerek veriyor. Yaklaşık 20 yıl sonra, marka adını Optyl International olarak değiştiriyor ve kayak maskeleri ile motorcular için gözlükler üretmeye başlıyor. Daha sonra marka kendini spor gözlüklerine adıyor. 1974’te marka yeniden isim değiştirerek Carrera International olarak Traun, Avusturya’daki ana merkezinde faaliyetlerine devam ediyor. Otomobil tasarımcısı Ferdinand Alexander ile ortaklık kuran Carrera, Carrera Porsche Design isimli güneş gözlüğü koleksiyonunu beğenilere sunuyor ve Formula 1, Olimpiyatlar gibi spor müsabakalarında çeşitli dallardaki sporculara sponsor oluyor.

90’lara gelindiğinde Safilo Group Carrera’yı satın alarak ana merkezini Padova, İtalya’ya taşıyor. O dönemden itibaren Carrera güneş gözlükleri sporcuların ve çeşitli ünlü isimlerin gözdesi haline geliyor. Adını Latin Amerika’da gerçekleştirilen bir otomobil yarışından alan Carrera, sportif olmanın yanı sıra, son derece estetik tasarımlarıyla dünyaya hızla yayılıyor. Carrera’nın güneş gözlüklerinin tasarım stili çoğunlukla retro olarak tanımlanıyor. Carrera tasarımlarında en çok pembe-beyaz, yeşil-Havana, siyah-sarı, mor-beyaz, beyaz-mavi, turuncu-siyah renk seçeneklerini kullanmayı tercih ediyor. Genç ve sportif kadın ve erkeklere hitap eden marka, yaşamı bir macera olarak değerlendiren kesimleri daha çok etkisi altına alıyor. Carrera macerayı, özgünlüğü, heyecan ve coşkuyu bir arada temsil ediyor.

Carrera’nın spor gözlüklerde yıllara dayanan uzman tecrübesi, güneş gözlüklerinde estetik güzelliği ve şıklığı yakalamasına da yardımcı oluyor. Markanın ayırt edici olan bu özelliği ve yeniden yorumladığı pilot modeli güneş gözlükleri, kullanıcılarının arasında daima popüler kalmasını ve onlara inanılmaz deneyimler sunmasını sağlıyor.

Alexander Mcqueen
₺4.269,75 KDV Dahil
1 2 3 ... 5 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR