PHILIPP PLEIN

Mobilyadan modaya hızlı ve başarılı bir yolculuk…

PHILIPP PLEIN

Philipp Plein, 1978'de Almanya'nın Münih kentinde doğdu. Hukuk fakültesindeyken bile tasarımcı olmayı hayal ediyordu. İşe kıyafetlerle değil mobilyalarla başladı. Şirketi, Phillip Plein 1998'de kuruldu. Arkadaşları ve ailesi onun tasarımlarını çok beğendi ve çok geçmeden müşteri listesi büyüdü.

2003'te Plein, Düsseldorf Ticaret Fuarı'nda Moet & Chandon için bir şampanya salonu tasarlamıştı. Plein, egzotik derilerden (mobilyadan arta kalanlar) çanta ve aksesuar parçaları yapmakla uğraşmaya başlamıştı. Bunla kısa süre sonra favori ürünler haline geldi, örneğin kristal bir kafatasıyla süslenmiş bir yastık vardı. Bu, Plein'ın imzası olan kafatasını ilk kez kullanması olabilir miydi?

Phillipp Plein, moda endüstrisine tesadüfen girdiğini söyledi. Moet & Chandon salonu için bir sürü askeri ceket satın aldı ve onları kristal bir kurukafa ile süsledi. Ama sonra insanlar mobilyadan çok ceket istemeye başladılar. Plein'ın girişimci ruhu devreye girdi ve ceketi satmaya başladı.

Plein'ın ilk moda koleksiyonları hızlıca 2004'te podyumlara çıktı. Aynı anda erkek, kadın ve çocuk koleksiyonlarını piyasaya sürdü. Hayranların en sevdiği çivili askeri ceketler ve Swarovski kristal kafatasları vardı. Ardından aksesuarlar geldi. 2008 yılına gelindiğinde Plein, bir couture koleksiyonu başlatmıştı.

Sektörde marka bilinirliği çok yükseldi ve herkes Plein tarafından giydirilmek istedi. Heidi Klum, Plein'i Almanya'nın Next Top Modelinden kızları giydirmeye davet ettiğinde ünü büyüdü.

Plein her zaman ünlülerle ilişkilendirildi ve ilk gösterilerinde bile ünlü modeller ve Hollywood yıldızları rol aldı. Hayal gücü büyük, cesur, korkusuz ve her yönden vizyoner konseptiyle Philipp Plein, tam bir partisever trendini sürdürmektedir.

PHILIPP PLEIN
1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR