Roberto Cavalli

Tarz, zarafet ve cazibenin harmanlanmış hali;

Roberto Cavalli

Sanatsal bir İtalyan ailesinde dünyaya gelen Roberto Cavalli, Giuseppe Rossi gibi sanata ilgi duymaya başladı. Aile geleneğini takip eden Cavalli, 17 yaşında Floransa'daki Sanat Enstitüsü'ne kaydoldu ve tekstil uygulamalarında uzmanlaşmaya başladı.

Tekstil baskısına odaklanan Cavalli, İtalyan çorap fabrikalarının ilgisini çeken örgü üzerine bir dizi çiçek baskısı geliştirdi.

Yetmişli yılların başlarında, Cavalli deri üzerine bir baskı prosedürü icat etti ve farklı malzemelerden yama işleri yaratmaya başladı. Cavalli bu teknikleri Paris'te tanıttı. Devrim niteliğindeki prosedüründen etkilenen Hermes ve Pierre Cardin gibi moda evleri Cavalli'yi devreye almaya başladı.

Cavalli kendi koleksiyonunu geliştirmeye ve tasarlamaya başladı ve 30 yaşında Paris'teki Salon for Pret-a-Porter'da çalışmalarını sundu. Paris'in ardından koleksiyonunu Floransa'daki Palazzo Pitti'de sergiledi. İki yıl sonra 1972'de, genç Brigitte Bardot da dahil olmak üzere popüler bir kalabalığın ilgisini çeken Saint Tropez'de ilk butiğini açtı.

Cavalli ilk kumlanmış kotu 1994 yılında tasarladı. Aynı yıl Saint Barth, Fransız Karayipleri ve Venedik'te daha fazla butik açtı. 1988'de Cavalli, daha geniş bir kitle için daha erişilebilir bir hat olan Just Cavalli serisini başlattı.

2002 yılında Cavalli, Floransa'da kendine özgü hayvan baskılarıyla süslenmiş bir kafe dükkanı açtı. Bunu Milano'daki Just Cavalli Cafe izledi. 2007'de Cavalli, Spice Girls' World Tour için kostümler tasarladı. Aynı yıl H&M için tek seferlik bir koleksiyon tasarladı.

Dünyanın en büyük yıldızlarıyla bağlantılı, markayı ve tasarımcıyı destekleyen ünlüler arasında Jennifer Lopez, Lenny Kravitz, Christina Aguilera, Kate Moss ve Gisele Bundchen yer alıyor.

Şirket artık Roberto Cavalli, Just Cavalli, Roberto Cavalli Junior ve Class Roberto Cavalli çizgilerini içeriyor. Marka ayrıca votka, çikolata ve şarap satan Caffe Giacosa'nın yanı sıra bir restoran ve bar olan Cavalli Club'ı da sunuyor.

Deri ve tekstil üzerine hayvansal baskılarla tanınan marka, haute couture , hazır giyim ve el çantası, gözlük, saat, ayakkabı, parfüm ve mücevher gibi aksesuarlar üretmektedir. Şirket ayrıca üst düzey binalar ve oteller için iç tasarım projeleri geliştirmektedir.

Gösterişli rock 'n' roll cazibesiyle tanınan Roberto Cavalli'nin tarzı abartılı, seksi, erotik temalar taşımaktadır. Leopar derisi baskılar, dalgalı yakalar ve pahalı kumaşlarla bezelidir.

Roberto Cavalli
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR